Prima projekty

Robíme pre vás, s vami a radi.
Pridajte sa.

Učíme
Organizujeme workshopy, ktoré sú cielené predovšetkým na verejnosť z okolia PRIMY a komunitu Ružinova. Ich cieľom je otočiť roly a zmeniť klienta na lektora. Klienti PRIMY sa stávajú spolulektormi tvorivých aktivít a vďaka tomu dostávajú príležitosť nielen ukázať, čo vedia, ale aj niečo naučiť iných ľudí. Workshopy sa realizujú vďaka finančnej podpore MČ Ružinov, mediálnej podpore TV Ružinov a mesačníka Ružinovské Echo.

Podporujeme
Každoročne pripravujeme opekačku vo fúriku "Táčky Q". "Táčky Q" je súčasťou fínskeho konceptu Restaurant day - každý, kto má záujem si môže zriadiť reštauráciu, kaviareň alebo bar na jeden deň. Môže tak urobiť kdekoľvek: u seba doma, v kancelárii, na rohu ulice, vo svojej záhrade, v parku. Na Táčky Q sa už tradične podávajú domáce palacinky, bezlepkové čo-to a špecialita šéfkuchára Jara Žídeka. Výťažok venujeme na podporu aktivít divadelného zoskupenia Stopy snov, o.z (viac sa dozviete na stopárskom facebooku).

Bavíme sa
Pravidelne, raz mesačne, podnikneme voľajaký zaujímavý i podnetný výlet. Láka nás predovšetkým kultúra a dejiny blízkeho okolia. Preto sme uspokojili svoju maškrtnosť v Pezinskej čokoládovni Mlsná Ema, v Mačkafé na Zámockej alebo aj vo vychýrenej cukrárni Danela. Z nádvoria bratislavského hradu sme nevideli nič, len miečnomliečnu hmlu, v ktorej sa asi ukrývala Petržalka. V Piešťanoch sme si zastrieľali s mestskými policajtmi. Tancovali sme na námestí (Deň krivých zrkadiel), vyrábali nábytok (Naše mesto), kúpali sa na Kuchajde (lebo bolo strašne teplo) a guľovali sa v záhrade (lebo bola strašná zima).